קניון ים המלח, הממוקם באחד ממוקדי התיירות החשובים במדינה המארח למעלה מ-2 מיליון מבקרים מחו"ל בשנה. בניית הקניון היא חלק ממהלך רחב היקף לפיתוח רצועת החוף של ים המלח, בהשקעה ממשלתית בהובלת משרד התיירות והחברה להגנת ים המלח – כגוף המבצע, בעלות כוללת שעל פי ההערכות תגיע למיליארד שקל.

ההחלטה על ביצוע הפרויקט התקבלה כבר בפברואר 2012, אז הוחלט להשקיע 850 מיליון שקל בשיקום האזור. במשרד התיירות צופים כי הפיתוח וההקמה של מגוון אטרקציות ובילויים מחוץ למלונות, יביאו להגברת זרם התיירים המבקרים בים המלח.

על פי התכנית, מתחם התיירות שהקמתו תתפרש על פני עשר השנים הקרובות יהיה מן המובילים בעולם, וימשוך לים המלח משקיעים חדשים שיקימו מלונות, אטרקציות תיירותיות נוספות, מסעדות ומקומות בילוי. המתחם יכלול תוספת של כ-3,500 חדרי מלון (במסגרת מלונות חדשים שיוקמו או במסגרת הרחבה של מלונות קיימים), ויביא להגברת התחרות ולהוזלת מחירי הלינה באזור. במקביל ייצור המהלך עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים.

במסגרת תכנית הפיתוח, נבנית באזור עין בוקק טיילת חדשה ומתבצע תהליך שיקום ושיפוץ של החופים באמצעות החברה להגנת ים המלח. החברה כבר פועלת בימים אלה להגבהת סוללת החוף באזור בו הייתה סכנה לעלייה של מפלס המים ולהצפת המלונות.

את הקניון החדש מקימה חברת הנדל"ן הבינלאומית Bercleys, שבבעלות קבוצת משקיעים יהודים מבריטניה בראשות מוטי גרין. החברה משקיעה גם באזורי תיירות באילת, שבה רכשה לאחרונה רכשה את עיר המלכים והאימקס, ועובדת בימים אלה על פיתוח אתרים תיירותיים נוספים בדרום.

"הקניון יהיה הראשון בארץ שיעניק לתיירים מחו"ל החזרי מע"מ במזומן מהקניות בקניון כבר לאחר הקניות", מסביר עו"ד חגי אדורם, נציג חברת ברקליס. "בכך כספי מיסים אלה יישארו בארץ, ישמשו לצריכה מקומית 'כחול לבן' ויגדילו עוד יותר את מחזורי הקניות. בתוך הקניון תמוקם עמדה ייעודית להחזרי מס (TAX REFUND) אליה יוכלו לגשת התיירים מיד אחרי שביצעו רכישות בקניון ולקבל את החזר המס לו הם זכאים במזומן במקום".

בחר באופציה הרצויה
Open chat
שלום, איך אנחנו יכולים לסייע לך? השאר לנו הודעה בוואטאפ ונחזור אלייך במהירות