פרויקטים

נתב״ג

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מערכת זיהוי לוחיות רישוי - נתב״ג השכרת רכבים

אודות הפרויקט:

מתחם השכרת הרכב בשדה התעופה, הנותן שירותי שטיפת רכב והחזרת רכב לשימוש חוזר בהשכרות הרכב הנותנות שירותים במתחם ההשכרת רכבים הם: אוויס,אלדן,שלמה SIXT, אלבר, הרץ ועוד. מידי יום עוברים רכבים במתחם השכרות הרכב באזור ה 1500 עד 2000 רכבי השכרה ביום המערכת את כולם צריך לנתר ולזהות ולכן נדרשת מערכת הזיהוי שתפקח על הרכבים שנכנסים ויוצאים ממתחם ההשכרה ובכניסה לשטיפת הרכבים.

כ״א האדם שהופעל במקום בכדי לתת שירות מנה כ 18 אנשי צוות, אשר כתבו מספרי רכב על גבי רשומות נייר ואז מעבירים את הנייר למשרד ויושבת מזכירה שמעבירה את הניירות לאקסל.

״ כשנכנסו בפעם הראשונה למשרדים ראינו את השולחנות עם ערמות דפי נייר – הבנו שאנחנו צריכים לשנות לגמרי את התמונה ולחסוך בנייר ובכח אדם.״   אמר דיין

מטרת הפרויקט:

אפיון מערכת ניהול, צילום באמצעות מצלמות זיהוי לוחיות רישוי ב 100% את כלל הרכבים הנכנסים והיוצאים ממתחם השטיפה – מכיוון שמדובר בכסף לפי רכב, הקמת מחירונים ומסכי מגע לעובד במשמרת ״מסכי שיוך רכבים לפי חברות ההשכרה״ המערכת לומדת את הרכבים ששויכו ואין צורך לשייך אותם שוב.

טכנולוגיה, יישום ופתרון בפרויקט:

בפרויקט הותקנו 2 מצלמות זיהוי לוחיות רישוי, שרתים, תוכנת ניהול וקליינטים שפותחו בהתאמה אישית לפרויקט, אלגוריתם חכם שמנהל את המצלמות ויודע להצליב נתונים ודטאות בין שני המצלמות

בנוסף מצלמות הזיהוי משייכות באופן אוטומטי תמונה צבעונית באיכות של יותר מ 3 מגה פיקסלים ביחד עם תמונת זיהוי הרכב – כך שניתן לחזור אחורה בצילומים ולראות האם רכב מסוים נכנס למכונת השטיפה מראש עם פגיעה כל שהיא ובכך להציג הוכחה לחברת ההשכרה בנוגע לרכב שצולם.

תוצאה וחסכון כספי:

ירידה בכמות כ"ח האדם מ 18 אנשי צוות ל 6 אנשי צוות הכוללים: בעלים, מנהל סניף, פקידה ו 3 עובדים משייכים במשמרות של 8 שעות כל אחד.

בזכות שיתוף פעולה מלא ופורה עם המפעיל החדש הוחלפה מכונת השטיפה למהירה יותר שאפשרה עבודה רצופה של כ 80 רכבים נשטפים בשעה יכולת זו ביחד עם מערכת הזיהוי שיפרה את הביצועים באופן משמעותי והגדילה את ההכנסות במעל ל 50% ובקצב גדילה מרשים לארוך זמן.

היום העובד לא נדרש לבצע רישומים ידניים שאורכים זמן רב, העובד מטפל יותר ברכבים כך שכמות הרכבים ביום גדלה מ 500 כלי רכב ביום ל 1200 כלי רכב ביום.

וככל שכמות הרכבים תגדל מערכת מצלמות הזיהוי לא מושפעת מכך ועומדת בתנאים קשים מאוד כגון: זיהוי בפקקים בכניסה למתחם השטיפה, עובדים במתחם שמסתירים את לוחית רישוי הרכב, רכבים עם לוחיות לא תקינות שמזוהים באמצעות הלוחית רישוי האחורית ומצב נוספים.

החזר השקעה:

המערכת שהותקנה ביחס לגדילה ברווחי המתחם החודשיים הינה באזור ה 60% אחוזים עקב החלפת מכונת השטיפה וירידה משמעותית בכוח אדם – החזר השקעתה נאמד בתוך 35 ימי עסקים וקצב הגדילה של כמות הרכבים עולה מחודש לחודש ומתבצע שיפור מתמיד בהכנסות.

בחר באופציה הרצויה
Open chat
שלום, איך אנחנו יכולים לסייע לך? השאר לנו הודעה בוואטאפ ונחזור אלייך במהירות